logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Festiwal NNW

Ideą, która od początku przyświecała Festiwalowi Filmowemu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, była chęć stworzenia przestrzeni, w której spotkać się mogą świadkowie naszej historii najnowszej, twórcy obrazów  filmowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 oraz widzowie poszukujący filmów o tej tematyce, chcący pogłębić znajomość czasów i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie. mKażdego roku Festiwal NNW odwiedza kilka pokoleń Polaków, a także goście z zagranicy. Obok środowisk polonijnych, przyjeżdżają świadkowie historii i twórcy z Europy środkowo-wschodniej czy wydawcy książek obcojęzycznych o historii Polski. 
Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami  filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, ciekawymi dyskusjami panelowymi, rozmowami o książkach historycznych. Towarzyszą mu wystawy, instalacje artystyczne i widowiska  muzyczne.

festiwalnnw.pl

 

Aktualności

Prezentacja albumu IPN „Przez Morze Czerwone. Rzeczpospolita Polska na Uchodźstwie 1945-1990” na festiwalu NNW – Gdynia, 28 września 2019

O albumie opowiadał dr Tomasz Łabuszewski, naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Warszawie.

28.09.2019

Panel dyskusyjny „Jak opowiadać historię Polski za granicą” na Festiwalu NNW w Gdyni – 27 września 2019

Panel poprzedziła prezentacja trzech filmów: „Powstanie w getcie warszawskim” (nakręconym przez amerykańską młodzież w ramach konkursu National History Day), „Niezwyciężeni” (wyprodukowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN) oraz skrót filmu „Czerwona zaraza”.

27.09.2019