logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Niezwyciężeni 1918. Obrońcy ojczyzny

Weź udział w konkursie edukacyjnym IPN NIEZWYCIĘŻENI 1920. OBROŃCY OJCZYZNY i opowiedz o wspaniałych bohaterach, którzy tworzą naszą historię.   

Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość wzięcia udziału w warsztatach filmowych prowadzonych przez prawdziwych zawodowców. 

CO MUSISZ ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

  1. Przede wszystkim wybierz swojego bohatera. Musi to być osoba odznaczona KRZYŻEM LUB MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI, która jednocześnie brała udział w wojnie polsko – bolszewickiej. Wybierając bohatera skorzystaj z naszej BAZY ODZNACZONYCH.
  2. Zapoznaj się z REGULAMINEM  konkursu i wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.  
  3. Zbierz jak najwięcej informacji o bohaterze.  Znajdź zdjęcia archiwalne, pamiątki, dotrzyj do krewnych, odnajdź odznaczenia jakie otrzymała wybrana przez Ciebie postać.
  4. Stwórz film (od 3 do 5 minut) na podstawie zebranych informacji. Forma filmowa jest dowolna. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Liczymy na Twoją pomysłowość.
  5. Podejmij działania mających na celu upowszechnienie informacji o wybranym bohaterze (np. prezentacja w szkole, stworzenie strony internetowej lub hasła w Wikipedii, itp.)

JAKI JEST HARMONOGRAM KONKURSU?

  1. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie – do 27 listopad 2020 r.
  2. Przesłanie prac konkursowych – do 12 marca 2021 r.
  3. Ogłoszenie wyników pierwszego (regionalnego) etapu konkursu – do 19 marca 2021 r.
  4. Ogłoszenie wyników drugiego (ogólnopolskiego) etapu konkursu – 26 marca 2021 r.
  5. Gala finałowa konkursu oraz warsztaty filmowe dla laureatów odbędą się w maju  2021 r. Dokładne terminy gali podamy na stronie konkursu w późniejszym terminie. 

To już III edycja tego projektu. Zobacz filmy, którzy wykonali laureaci w poprzednich dwóch latach:   

I EDYCJA

II EDYCJA

ZAPRASZAMY!

strona konkursu

https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/konkurs

 

Aktualności

Gala finałowa konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” – 7 października 2019

„Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” to konkurs edukacyjny upamiętniający osoby uhonorowane Krzyżem bądź Medalem Niepodległości. Zachęcamy w ten sposób do odkrywania postaci, które zasłużyły się Niepodległej Polsce, i upamiętnienia ich. Konkurs jest okazją do poznania historii Polski przez pryzmat indywidualnych biografii.

07.10.2019

Finał I Ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu poezji i prozy łagrowej byłych więźniarek obozu KL Ravensbrück” w Rudzie Śląskiej, 29 kwietnia 2015

28.04.2015