logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

V Turniej Debat Historycznych

Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Turnieju Debat Historycznych! Czekamy na Wasze zgłoszenia aż w 15 miastach.

Poprzez wykorzystanie metody debaty oksfordzkiej projekt uczy samodzielnego myślenia, budowania logicznej argumentacji, słuchania innych, a także brania odpowiedzialności za wypowiedziane przez siebie słowa. Uczestnicy mają również okazję do poszerzenia wiedzy o historii Polski w XX wieku. 

By wziąć udział w projekcie, należy zgłosić swoją drużynę (4-osobową wraz z opiekunem) do koordynatora z Oddziału bądź Delegatury IPN (patrz poniżej), w których zostaną przeprowadzone turnieje regionalne. Ich zwycięzcy wezmą udział w finałowym Turnieju Debat Historycznych organizowanym w Warszawie.

Koordynator  ogólnopolski IPN  :

Aneta Mintzberg

Adres mailowy: aneta.mintzberg@ipn.gov.pl

                Tel. (22) 540-58-73

               

Koordynatorzy regionalni :

Białystok – Karolina Dobek

Adres mailowy: karolina.dobek@ipn.gov.pl

Tel: (85) 664-57-87

 Bydgoszcz - Mirosław Sprenger 

Adres mailowy: miroslaw.sprenger@ipn.gov.pl

Tel. (52) 321-55-27

Gdańsk - Artur Chomicz

Adres mailowy : Artur.chomicz@ipn.gov.pl

Tel. (58) 66-84-905

Katowice – Renata Skoczek  

Adres mailowy : renata.skoczek@ipn.gov.pl

Tel. (32) 207-07-10

Kielce - Marek Jończyk

Adres mailowy : marek.jonczyk@ipn.gov.pl

Tel. 696 826 403

Kraków - Katarzyna Łysak  

Adres mailowy : katarzyna.lysak@ipn.gov.pl

Tel. (12) 211 70 23

Lublin – dr Katarzyna Zawadka

Adres mailowy: katarzyna.zawadka@ipn.gov.pl

Tel. (81) 536-34-65

Łódź - Magdalena Zapolska-Downar

Adres mailowy : magdalena.zapolska-downar@ipn.gov.pl

Tel. (42) 201-46-66

Olsztyn - Dawid Zagził

Adres mailowy: dawid.zagzil@ipn.gov.pl;

Tel. (89) 521 – 48 - 14

Poznań - Tomasz Cieślak

Adres mailowy : Tomasz.cieslak@ipn.gov.pl

Tel. (61) 835 – 69 – 53

Rzeszów - Jakub Izdebski

Adres mailowy : jakub.izdebski@ipn.gov.pl

Tel. (17) 860 – 60 – 53

Szczecin -  dr Zofia Fenrych

Adres mailowy : zofia.fenrych@ipn.gov.pl

Tel. (91) 312 – 94 – 08

Warszawa - Ewa Dyngosz  

Adres mailowy : ewa.dyngosz@ipn.gov.pl

Tel. (22) 860 – 70 – 52

Wrocław – dr  Iwona Demczyszak

Adres mailowy: iwona.demczyszak@ipn.gov.pl

Tel. (71) 326 – 97 – 45

Zielona Góra -  Krzysztof Mazur

Adres mailowy: Krzysztof.mazur@ipn.gov.pl

Tel. (68) 453 26 57