logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Turniej Debat Historycznych

V Turniej Debat Historycznych

Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Turnieju Debat Historycznych! Czekamy na Wasze zgłoszenia aż w 15 miastach.

Poprzez wykorzystanie metody debaty oksfordzkiej projekt uczy samodzielnego myślenia, budowania logicznej argumentacji, słuchania innych, a także brania odpowiedzialności za wypowiedziane przez siebie słowa. Uczestnicy mają również okazję do poszerzenia wiedzy o historii Polski w XX wieku. 

By wziąć udział w projekcie, należy zgłosić swoją drużynę (4-osobową wraz z opiekunem) do koordynatora z Oddziału bądź Delegatury IPN (patrz poniżej), w których zostaną przeprowadzone turnieje regionalne. Ich zwycięzcy wezmą udział w finałowym Turnieju Debat Historycznych organizowanym w Warszawie.

Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją epidemii pragniemy poinformować, iż turnieje regionalne, a także turniej finałowy V edycji Turnieju Debat Historycznych zostają przeniesione na jesień tego roku. 

Nowy termin turnieju regionalnego zostanie podany uczestnikom przez koordynatora na tydzień przed planowanymi rozgrywkami. Natomiast termin turnieju finałowego zostanie podany finalistom w czasie trwania finału regionalnego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorami z oddziałów