logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

III Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry

 

 

 

Z przykrością informujemy, że z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczne rozgrywki III Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

Jednocześnie zapewniamy, że niebawem na naszej stronie ogłosimy dwa nowe konkursy w dwóch kategoriach wiekowych, w których będzie można wziąć udział nie wychodząc z domu.

 

 

 

 

Zapraszamy

młodzież z całej Polski

do turnieju Gwiaździstej Eskadry,

Zbierzcie drużynę 3 osobową znajdźcie opiekuna – nauczyciela, który jest równie zakręcony jak wy na punkcie lotnictwa i zagrajcie z nami w gry:

 

Kwalifikacje regionalne  we wrześniu 2020 r.;

W powietrzu trzeba podejmować szybkie decyzje

BĄDŹCIE GOTOWI !!!

 

WIELKI FINAŁ

w  2021 r. w Poznaniu

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

i… przygoda życia

Razem pracujecie na wynik Waszej drużyny ale każdy z Was gra osobno w jedną z gier. Poznajcie je dobrze, gdyż na końcu możecie otrzymać tytuł Wielkiego Mistrza w

303. Bitwa o Anglię, 111. Alarm dla Warszawy lub 7. W obronie Lwowa.

Każda szkoła może zgłosić 3 drużyny w jednej kategorii wiekowej. Drużyny które zajmą pierwsze miejsce w regionalnych rozgrywkach dostają się do WIELKIEGO FINAŁU. Tam, gdzie zgłoszeń będzie bardzo dużo przydzielimy miejsca w Wielkim Finale dodatkowym drużynom.

linki i pliki poniżej do pobrania:

Instrukcja do gry 303

Instrukcja do gry 111

Instrukcja do gry 7

 

Ogólnopolski koordynator projektu

dr Mateusz Marek

mateusz.marek@inp.gov.pl

Aktualności

Finał II Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry – Kazimierz – Dęblin, 10–12 czerwca 2019

Rozgrywki finałowe odbywają się w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

11.06.2019

Liga Mistrzów turnieju „Gwiaździstej Eskadry” – 13–15 listopada 2018

W dniach 13–15 listopada 2018 roku odbywają się rozgrywki Ligi Mistrzów turnieju gier planszowych o tematyce lotniczej pod auspicjami Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz Inspektora Sił Powietrznych.

13.11.2018

I Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry

100 lat temu miał miejsce pierwszy lot samolotu wojskowego z polskimi barwami. Dziś chcemy przypomnieć bohaterów polskiego lotnictwa.

02.02.2018

Finał I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry

We wtorek 19 czerwca 2018 do stolicy polskiego lotnictwa wojskowego zjechały z całej Polski najlepsze drużyny młodych lotników planszowych. W szranki w dęblińskiej „Szkole Orląt” stanęły 34 zespoły podzielone na dwie kategorie: kadetów (uczniowie szkół podstawowych) i juniorów (uczniowie szkół średnich).

22.06.2018