logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Konkurs plastyczny „Zaślubiny Polski z Morzem” – 17 luty 2020 (termin nadsyłania prac)

Z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla oraz radny gminy Kosakowo Michał Przysiecki zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu puckiego do udziału w konkursie plastycznym „Zaślubiny Polski z Morzem”.

Interpretacja tematu jest dowolna. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie pracy wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do 17 lutego 2020 r. (włącznie) do siedziby Biblioteki (ul. Fiołkowa 2A, 81–198 Kosakowo).

Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w budynku Biblioteki 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00. Dla wszystkich uczestników przewidziano okolicznościowe dyplomy, a dla zwycięskich prac nagrody rzeczowe.

W programie rozstrzygnięcia konkursu przewidziano prelekcję kmdr. Sebastiana Dragi „Zaślubiny z morzem początkiem miłości Polaków do morza” oraz wystawę „Polskie okręty pędzlem malowane. Miłość do morza zaklęta w pocztówkach 1920–2020” (ze zbiorów Marcina Mikiela i Sebastiana Dragi). Wstęp wolny.

Prosimy o zapoznanie się regulaminem konkursu oraz wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej w załącznikach.