logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Konkurs "Dęby Pamięci"

Konkurs „Dęby Pamięci” w 82. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

Opowiedz rówieśnikom historię! 

"Dęby Pamięci" to konkurs skierowany do młodych i zdolnych ludzi, uczących się w szkołach województwa lubelskiego, które opiekują się Dębami Pamięci.


Zadaniem uczestników będzie nagranie przy pomocy popularnej aplikacji TikTok krótkiego filmu wideo (maksymalnie 60 sekundowego), poświęconego ofierze Zbrodni Katyńskiej upamiętnionej Dębem Pamięci. Film musi zostać opatrzony hashtagiem #debypamiecibohaterom i przesłany przy pomocy linka wraz z niezbędnymi załącznikami na adres mailowy wskazany przez organizatora: katarzyna.syska@ipn.gov.pl

W filmiku powinny znaleźć się informacje dotyczące wybranego bohatera, jego życia oraz służby. Praca może przyjąć formę relacji, prezentacji, opowiadania, wywiadu, rozmowy ze świadkiem historii, reportażu czy krótkiego spektaklu. Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone i zaprezentowane w mediach społecznościowych organizatora. Celem projektu jest poznawanie i popularyzowanie życiorysów polskich ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz upamiętnienie 82. rocznicy tejże zbrodni.


Konkurs trwa od 13 kwietnia 2022 r. do 29 kwietnia 2022 r. do godziny 23:59. 

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.


Czym jest TikTok? Jest to mobilna aplikacja internetowa, której funkcjonalność opiera się na nagrywaniu i publikowaniu krótkich materiałów wideo wraz podkładem muzycznym. To właśnie w tej zwięzłej i przystępnej formie tkwi fenomen TikToka, który skutecznie przyciąga uwagę młodych ludzi.

Opcje strony