logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

III ogólnopolska edycja projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w projekcie został przedłużony do 18 grudnia 2020 r.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza młodzież szkolną oraz opiekunów merytorycznych – nauczycieli do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.

Celem projektu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej. Jednym z najważniejszych aspektów projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających obecnie za naszą wschodnią granicą, kształtowanie świadomości, że nadal są oni częścią naszej Ojczyzny.

Uczestnikom projektu proponujemy udział w sesjach naukowo-edukacyjnych i spotkaniach warsztatowych, w czasie których odbywać się będą wykłady lub pokazy filmów.

Najważniejszą częścią projektu jest konkurs wiedzy. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany przez siebie temat – na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień i materiału ikonograficznego. Dla laureatów etapu centralnego przewidziana jest nagroda – wyjazd edukacyjny na Kresy we wrześniu 2021 r.

Zgłoszenia szkół do udziału w projekcie przyjmujemy do 30 listopada 2020 r.

ORGANIZATORZY ELIMINACJI WOJEWÓDZKICH

OBEN Białystok
Magdalena Todorczuk: (85) 66 45 713 / magdalena.todorczuk@ipn.gov.pl

OBEN Gdańsk
Katarzyna Underwood (58) 669 09 01, 882 063 821 /  katarzyna.underwood@ipn.gov.pl

Delegatura IPN w Bydgoszczy
dr Przemysław Wójtowicz (52) 321 95 01, 668 605 284 / przemyslaw.wojtowicz@ipn.gov.pl

OBEN Katowice
Adrian Rams (32) 20 707 12 /  adrian.rams@ipn.gov.pl

OBEN Kraków
dr Paweł Naleźniak (12) 211 70 25 / pawel.nalezniak@ipn.gov.pl

OBEN Lublin
Grzegorz Makus (81) 536 34 61 / grzegorz.makus@ipn.gov.pl

OBEN Łódź
Magdalena Zaporska-Downar (42) 201 46 66 / magdalena.filip@ipn.gov.pl

OBEN Poznań
Anna Chmielewska-Metka (61) 835 69 53 / anna.chmielewska-metka@ipn.gov.pl

OBEN Rzeszów   
Zenon Fajger (17) 867-30-32 / zenon.fajger@ipn.gov.pl

OBEN Szczecin
Jarosław Palicki (95) 718 28 54 / jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl 

OBEN Warszawa
Mirosław Biełaszko (22) 860 70 48 / miroslaw.bielaszko@ipn.gov.pl

OBEN Wrocław 
Jerzy Rudnicki (71) 326 97 62 / jerzy.rudnicki@ipn.gov.pl 

koordynator w Centrali IPN
Sergiusz Kazimierczuk 22 581 86 74 / sergiusz.kazimierczuk@ipn.gov.pl

Wyniki etapu wojewódzkiego konkursu Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku

Osoby zakwalifikowane do etapu centralnego:

KATEGORIA:

 

Szkoła średnia: praca pisemna

  1. Alicja Osman - I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, praca pt. „Mazepowie – zmierzch sagi”.

KATEGORIA:

Szkoła średnia: praca multimedialna

 

  1. Klaudia Guluk - I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, praca pt. „Sybir, kręta droga do domu.

Wyniki etapu centralnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku" (III edycja ogólnopolska) 2020/2021

Lista laureatów etapu centralnego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku" :

Prace multimedialne

  1. Bartosz Łapkowski, opiekun naukowy Marcin Świętoń
  2. Jakub Lisiecki, Miłosz Kaniewski, Łukasz Bartz, opiekun naukowy Maciej Adamski
  3. Leon Perucki, opiekun naukowy Barbara Raputa
  4. Aleksandra Noskowicz, Patrycja Cabaj, Kinga Tkaczyk, Wiktoria Gumińska, opiekun naukowy Joanna Mędza
  5. Karolina Kmiotek, opiekun naukowy Ewa Knybel

Prace pisemne

  1. Aleksandra Osikowicz, opiekun naukowy Anna Belczyk
  2. Amelia Herman, opiekun naukowy Beata Zapiór
  3. Alicja Osman, opiekun naukowy Elżbieta Dąbrowska
  4. Maciej Serżysko, opiekun naukowy Marek Jabłoński
  5. Gabriela Stec, opiekun naukowy Grzegorz Janowski
  6. Wiktoria Jurewicz, opiekun naukowy Elżbieta Wyrwińska

Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom naukowym serdecznie gratulujemy!

Opcje strony