logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Cykl szkoleń dla nauczycieli „Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa” – nabór zgłoszeń do 23 stycznia 2023

Zapraszamy nauczycieli do udziału w szkoleniach z cyklu „Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa”. Edycja szkoleń w roku szkolnym 2022/2023 skupi się wokół „szlaku nadziei”, który dla wielu Polaków rozpoczął się we wrześniu 1939 r. W ramach spotkań omówione zostaną nie tylko aspekty polityczne towarzyszące tworzeniu się rządu na uchodźstwie, przedstawione zostaną także walki polskich żołnierzy o Narwik, Tobruk czy udział w Bitwie o Anglię i zagadnienia związane z losem cywilów deportowanych w głąb ZSRS. Cykl zamkną tematy związane z podpisaniem układu Sikorski-Majski i wynikającej z niego budowy polskiej armii w ZSRS.

Uczestnicy na zakończenie cyklu otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział. Po spełnieniu dodatkowych wymagań nauczyciele mogą uzyskać certyfikat. Szkolenia odbywają się w ramach porozumienia podpisanego w 2016 r. przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Cykl jest podzielony na dwie części prowadzone w rocznych odsłonach. Każda z nich zostanie zakończona w czerwcu, odpowiednio 2023 i 2024 r., wręczeniem zaświadczeń udziału i certyfikatów. 

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać do 16 stycznia 2023 r. na adres e-mail: izabella.kopczynska@ipn.gov.pl

W sprawie harmonogramu szkoleń oraz formie realizacji prosimy o kontakt z koordynatorem regionalnym:

dr Izabella Kopczyńska

izabella.kopczynska@ipn.gov.pl

tel. 61 835 69 55.

Opcje strony