logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Przystanek Historia we Wrocławiu

Miejsce spotkań miłośników historii najnowszej i historii regionu. Zapraszamy na cykliczne spotkania i dyskusje prowadzone przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej z zaproszonymi gośćmi na różne tematy związane z historią Polski, polityką historyczną, geopolityką, dydaktyką historii i wiedzy o społeczeństwie, kulturą itp. Wśród osób zaproszonych znajdą się eksperci z dziedzin humanistycznych, świadkowie historii, autorzy książek, rekonstruktorzy, modelarze czy kolekcjonerzy.

Oferujemy również warsztaty dla nauczycieli i uczniów m.in. z wykorzystaniem gier planszowych IPN, turnieje gier, konkursy historyczne, kameralne pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych z komentarzem eksperckim, promocje książek, otwartą czytelnię IPN.Wstęp na wszystkie nasze przedsięwzięcia jest bezpłatny i w zależności od rodzaju spotkania może odbywać się na wcześniejsze zapisy.

Zapraszamy do śledzenia ogłoszeń na stronie: https://wroclaw.ipn.gov.pl i portalu społecznościowym: fb.com/ipnwroclaw.Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w ofercie.

Zapraszamy również do odwiedzania serwisu internetowego Przystanek Historia IPN na stronie: https://przystanekhistoria.pl/

Koordynacja: dr Piotr Ruciński

e-mail: piotr.rucinski@ipn.gov.pl

tel. 71 326 97 53

Przystanek Historia Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu

Adres: ul. Długosza 48, 51-162 Wrocław