logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Dzieci wojen

26-27 lutego (piątek-sobota)
 
Zapraszamy do udziału w seminarium dla nauczycieli „Dzieci wojen”. Seminarium poświęcone jest dwóm pokoleniom dzieci i młodzieży.  Pierwsze z nich dojrzewało w czasie walk o granice Polski odrodzonej, drugie zaś musiało stawić czoła rzeczywistości okupacyjnej II wojny światowej. W czasie seminarium  przyjrzymy się aktywizacji patriotycznej młodzieży na początku XX wieku i jej odzwierciedleniu w odzyskaniu niepodległości. Zastanowimy się także nad wpływem tych doświadczeń na wychowanie kolejnego pokolenia, które często wychodziło poza rolę cywilnych ofiar totalitaryzmów.
 
Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, seminarium odbędzie się w formie online na platformie Zoom w dniach 26-27.02 w godzinach: 18:00-20:15 w piątek oraz 9:00-14:30 w sobotę. Dokładny harmonogram szkolenia zostanie opublikowany w późniejszym terminie.
 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres jacek.radzyminski@ipn.gov.pl, podając imię, nazwisko, adres e-mail i nazwę szkoły w której Państwo pracujecie. Liczba miejsc ograniczona.​

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony