logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Giganci nauki. Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy- zgłoszenia do 23 grudnia 2021

Do udziału w seminarium realizowanym w roku szkolnym 2021/2022 zapraszamy nauczycieli przedmiotów humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotu historia. Celem spotkań jest przedstawienie i zapoznanie uczestników z zapomnianymi naukowcami, a także ich osiągnieciami w takich dziedzinach jak matematyka, fizyka, medycyna, biologia, chemia czy szeroko rozumiana technika XX wieku.

W ramach cyklu spotkań zaprezentowane zostaną materiały edukacyjno-informacyjne przygotowane w ramach projektu Giganci nauki. Publikacja prof. dr hab. Bolesława Orłowskiego Swego nie znacie. Polski wkład do cywilizacji naukowo-technicznej oraz cykl dwunastu fimów biograficznych to tylko zapowiedź wkrótce dostępnych materiałów. Najważniejsze informacje zawierają również infografiki edukacyjne składające się z 20 plansz przybliżających w atrakcyjny graficznie sposób najważniejsze dokonania przedstawionych osób, ale także wyjaśniające zastosowanie wynalazków lub ich innowacyjność. Wkrótce swoją premierę będą miały karty edukacyjne

Koordynatorem ogólnopolskim projektu jest Magdalena Wujda, magdalena.wujda@ipn.gov.pl

Wypełniony formularz zgłoszenia udziału w cyklu szkoleń należy kierować do koordynatorów regionalnych:

Białystok: Waldemar Tyszuk, tel. (85) 664 57 85, waldemar.tyszuk@ipn.gov.pl

Gdańsk: Bartosz Januszewski, tel. (58) 668 49 11, bartosz.januszewski@ipn.gov.pl

Katowice: dr Anna Zaczkowska, tel. (32) 207 07 15, anna.zaczkowska@ipn.gov.pl

Kraków: Dariusz Gorajczyk, tel. (12) 211 70 25, dariusz.gorajczyk@ipn.gov.pl   

Lublin: Adrian Lesiakowski, tel. (81) 53 63 461, adrian.lesiakowski@ipn.gov.pl 

Łódź: Magdalena Zapolska-Downar, tel. (42) 201 46 66, magdalena.zapolska@ipn.gov.pl

Poznań: dr Izabella Kopczyńska, tel. (61) 835 69 54, izabella.kopczynska@ipn.gov.pl 

Rzeszów: Katarzyna Hudzicka-Chochorowska, tel. (17) 860-60-60, katarzyna.hudzicka-chochorowska@ipn.gov.pl  

Szczecin: dr Zofia Fenrych, tel. (91) 312 94 08, zofia.fenrych@ipn.gov.pl

Warszawa: Marcin Łaszczyński, tel. (22) 860 70 49, marcin.laszczynski@ipn.gov.pl  

Wrocław: dr Piotr Ruciński, tel. (71) 326 97 43, piotr.rucinski@ipn.gov.pl

 

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony