logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Twórcy niepodległości

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by przypomnieć biografie osób, którym zawdzięczamy wolne państwo oraz którym udało się podnieść kraj ze zniszczeń I wojny światowej i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego i cywilizacyjnego.

Edukacyjna gra historyczna Twórcy niepodległości pozwala realizować ten cel zarówno podczas zajęć szkolnych, zwłaszcza o charakterze powtórzeniowym, jak i w domowym zaciszu. Jej atutami są proste zasady (oparte na popularnej mechanice „memory”) oraz emocjonująca, dynamiczna rozgrywka.

Zadaniem graczy jest odsłanianie zawartości kart po dwie tak, aby odnaleźć parę postać–wydarzenie. Jeśli gracz odkryje parę, musi wyjaśnić pozostałym uczestnikom rozgrywki związek postaci z wydarzeniem (np. co łączyło gen. Tadeusza Rozwadowskiego z Bitwą Warszawską).

Elementy gry: 24 karty do gry, broszura z historycznym komentarzem, plansza z mapą i osią czasu, prezentacja multimedialna (dostępna po zeskanowaniu kodu QR na stronie Oddziału IPN w Łodzi).

Gra dostępna tylko podczas szkoleń i działań edukacyjnych IPN

Opcje strony