logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Rajdy i zajęcia terenowe

 

Rajdy, biegi, spacery, zajęcia terenowe i gry miejskie to bardzo ciekawa oferta IPN. Zajęcia te są połączeniem edukacji historycznej z promocją aktywnego spędzania wolnego czasu.

Organizowane lub współorganizowane przez IPN rajdy piesze, rowerowe, motocyklowe, a nawet konne umożliwiają zapoznanie się z historią różnych regionów Polski. Wędrówki do miejsc, które odegrały ważną rolę w dziejach Polski, spotkania ze świadkami historii, pokazy grup rekonstrukcji historycznej podkreślają dramaturgię omawianych zdarzeń. Oferując w tych formach lekcje historii, zapewniamy mnóstwo adrenaliny i dobrej zabawy. Łączymy wiedzę historyczną z testami sprawności fizycznej, uczymy się współpracy w zespole, a działając z lokalnymi organizacjami, integrujemy miejscową społeczność.

Gry miejskie i spacery historyczne są świetnym sposobem na trening naszej spostrzegawczości, orientacji w terenie oraz umiejętności rozwiazywania różnych łamigłówek i zagadek. Często nie jesteśmy świadomi, ile ciekawych miejsc mijamy codziennie w drodze do pracy czy szkoły.

Zachęcamy do ich poznania poprzez udział w proponowanych przez nas niezwykłych lekcjach historii.