logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Bitwa Warszawska

Szybka gra wojenna dla dwóch graczy o Bitwie Warszawskiej

 

 

„Bitwa Warszawska” to szybka gra wojenna dla dwóch graczy, przedstawiająca wydarzenia z sierpnia 1920 r. Trwa wojna polsko-bolszewicka. Na Warszawę naciera Armia Czerwona. Czy polskim żołnierzom uda się rozbić armie napastnika? Czy Wojsko Polskie zdoła obronić Warszawę? Jeśli zawiedzie, bolszewickie armie przejdą na Zachód i po całej Europie rozleje się komunistyczna pożoga…

Józef Piłsudski pisał w odezwie: Ojczyzna w potrzebie! (…) Niech spieszą wszyscy: i ci, młodość i siłę czujący w żyłach, co żelazem odpierać będą najazd wroga, i ci, którzy stanąć mogą do pracy w instytucjach wojskowych, by zwolnić z nich i zastąpić tych, co na froncie przydatni być mogą. Niech na wołanie Polski nie zabraknie żadnego z jej wiernych i prawych synów, co wzorem ojców i dziadów pokotem położą wroga u stóp Rzeczypospolitej. Wszystko dla zwycięstwa! Do broni!

Czy i Ty staniesz w obronie Rzeczpospolitej?

Karty strony polskiej z gry edukacyjnej Bitwa Warszawska

Gra toczy się na planszy podzielonej na sześciokątne pola, przedstawiającej teatr działań wojennych. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności dowódcze, przemieszczając armie na planszy i planując kolejne ataki na wroga. Starcia rozstrzyga się za pomocą specjalnej talii kart.

Plansza z gry edukacyjnej Bitwa Warszawska

Gra wymaga też umiejętnego blefowania. Gracze nie wiedzą, jak silne są armie przeciwnika i które natarcie będzie decydujące. Atak może służyć jedynie odwróceniu uwagi i związaniu walką dywizji przeciwnika, które mogłyby mu się przydać w innym miejscu.

Karty strony bolszewickiej z gry edukacyjnej Bitwa Warszawska

 

Instrukcja filmowa

 

Metryka gry:

Gra planszowa dla 2 graczy
Czas gry: 30 minut
Wiek graczy: 12+
Autor: Jan Madejski
Opracowanie historyczne: dr hab. Marek Gałęzowski
Ilustracje: Roman Kucharski

Zawartość pudełka:

Plansza do gry, 12 żetonów armii, 60 kart przedstawiających jednostki, 24 drewniane znaczniki rozkazów, 6 kartonowych wskaźników, 1 znacznik upływu czasu i broszury z opracowaniem historycznym i instrukcją w językach polskim i angielskim.
Pudełko gry ma wymiar 200 x 200 x 55 mm
Gra zawiera zasady umożliwiające prowadzenie rozgrywek turniejowych.

 

Gdzie można kupić grę?

Gra jest dostępna w autoryzowanej księgarni Instytutu Pamięci Narodowej oraz w sklepach z grami planszowymi i/lub zabawkami.

Opcje strony