logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Zwierzęca brygada – zapowiedź

Kicia, Żaba, Kura, Gaz i Betty na morzu. Miki, Kiwi i Ciapek w powietrzu. Wojtek, Kaśka, Pestka, Lizander i Kubuś na lądzie. Wszystkich członków Zwierzęcej Brygady łączy jedno – niezależnie od miejsca służby towarzyszyły one polskim żołnierzom podczas II wojny światowej.

Psy, koty, ptaki, małpy, a nawet niedźwiedź towarzyszyły polskim żołnierzom w czasie II wojny światowej. Zwierzęta były z żołnierzami w ciężarówkach, w czołgach, samolotach, na okrętach i polu walki. One również dzieliły z nimi niebezpieczeństwa oraz trudy wojny.

Zwierzęca Brygada to pakiet edukacyjny skierowany do dzieci od 7 roku życia. Skład brygady stanowi 14 zwierząt, które przedstawiają okolicznościach, w jakich poznały polskich żołnierzy, swoich przyszłych opiekunów. Poprzez opowieści poznajemy nie tylko ważne fakty dotyczące II wojny światowej, odkrywamy także w jak wielu miejscach znaleźli się Polacy. 

Historie zwierząt i ich opiekunów zawarte są w broszurze. Treści zostały dostosowane do wieku odbiorców i posiadają pozytywną opinię psychologa dziecięcego. Ważnym elementem pakietu jest książeczka zawierająca karty pracy. Zawarto w niej rysunkowe zadania sprawdzające wiedzę o bohaterach. 

Elementy pakietu edukacyjnego:

  • 28 kart memory
  • 25 kart Piotrusia
  • 13 kart ZnajZnak
  • broszura
  • karty pracy

 

Metryka pakietu edukacyjnego: 

Autor pakietu: Magdalena Wujda

Współpraca: Elżbieta Duda, Adam Hlebowicz, dr Mateusz Marek, Michalina Żelazny

Recenzja merytoryczna: Artur Ossowski

Konsultacja merytoryczna: Bartłomiej Błaszkowski, Alina Brzeska-Czuba, Sławomir Czuba, dr Barbara Męczykowska, Izabella Borowik

Recenzja metodyczna: dr Joanna Kordzikowska

Projekt graficzny: Roman Kucharski, Maciej Czaplicki ArtSun

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony