logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Dla „malucha”, dla ucznia, dla nauczyciela...

 

Dla „malucha”, dla ucznia, dla nauczyciela...

Spośród naszej oferty wybraliśmy te materiały i działania, które szczególnie powinny Was zainteresować. A mianowicie…

Kącik Polecane dla „malucha” to oferta dla osób uczących najmłodszych. Skupienie uwagi przedszkolaków bywa czasem bardzo trudne, dlatego mamy dla nich specjalną ofertę. I tak na kanwie historii legendarnych misiów, Wojtka i Baśki Murmańskiej, proponujemy warsztaty z cyklu Historia oczami zwierząt. Opowiadamy również dzieciom Historię w kolorach, a za pomocą klocków i puzzli przedstawiamy symbole i postacie z najnowszej historii Polski.

Lubisz gry i komiksy oraz chciałbyś wziąć udział w ciekawym konkursie? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. W zakładce Polecane dla ucznia znajdziesz szeroką ofertę działań historyczno-edukacyjnych IPN, skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich. Poprzez różne konkursy, turnieje, rajdy, gry terenowe i planszowe, a także lektury w formie komiksów chcemy zachęcić Cię do wkroczenia w świat historii. Polecamy filmy i portale edukacyjne, które pozwolą Ci przyswoić wiedzę historyczną z konkretnego zakresu tematycznego.

Dział Polecane dla nauczyciela zawiera m.in. lekcje i warsztaty – organizowane również w regionach – skierowane wyłącznie do nauczycieli. W ofercie edukacyjnej znajdą Państwo nie mniej ciekawe zajęcia online, które z powodzeniem można wykorzystać podczas zdalnego nauczania.