Wyniki drugiej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (rok szkolny 2021/22)
25 kwietnia 2022 r. Komisja Konkursowa przyznała równorzędne tytuły laureata konkursu w trzech kategoriach wiekowych: 11–13 lat, 14–16 lat i 17–20 lat.
Laureaci konkursu (w porządku alfabetycznym):
Kategoria 11–13 lat:
- Blanka Chyl, Historia Janiny Lewandowskiej - Katyń, opiekun: Anita Włodarska
- Julia Hodur, W cieniu KL Auschwitz. Bohaterska akcja żołnierzy z Libiąża, opiekun: Jadwiga Szumniak-Zdonek
- Eric Hołówka, Maksymilian Kazimierak, Bohater Wojtek, opiekun: Wiesława Kwaśnik
- Klara Jakubowska, Westerplatte, opiekun: Bronisław Krzysztof Jakubowski
- Dominik Jakubowski, Ucieczka, opiekun: Bronisław Krzysztof Jakubowski
- Wojciech Jamroży, Jessica Kosmala, Wojciech Natucki, Przyjaźń, odwaga i miłość do ojczyzny, opiekun: Grażyna Kosmala
- Kinga Jelonek, Agent „Paderewski”, opiekun: Teresa Błonka
- Amelia Kulawik, Bohaterstwo pachnące chlebem i jabłkami, opiekun: Renata Pilch-Kijowska
- Jagna Mikłasz, Pola Seliga, Miś agent w akcji, opiekun: Katarzyna Piontek
- Kaja Samorańska, Maja Samorańska, Henryk Jerzy Chmielewski – Juper/Papcio Chmiel, opiekun: Renata Seroka
- Miłosz Wojtowicz, Śmierć Gabriela Narutowicza, opiekun: Joanna Wojtowicz
-
Kategoria 14–16 lat:
- Dagmara Bałys, Franuś – ksiądz bohater, opiekun: Wojciech Bałys
- Urszula Baranowska, Apolonia, opiekun: Ewelina Wojdyło
- Sebastien Hołówka, Szymon Kazimierak, Prawdziwy bohater - Witold Pilecki, opiekun: Wiesława Kwaśnik
- Mikołaj Jakubowski, Wymiana, opiekun: Bronisław Krzysztof Jakubowski
- Karol Jakubowski, Rejs, opiekun: Bronisław Krzysztof Jakubowski
- Konrad Jandura, Aż do Falaise; opiekun: Krzysztof Tekiel
- Aleksandra Krystian, Zuzanna Krystian, Siostry Podgórskie, opiekun: Magdalena Krystian
- Zuzanna Ludwiczak, Marta Pesta, Natalia Szczechowska, Darnina – historia pewnej brodniczanki, opiekun: Justyna Knorps
- Alicja Wąs, Uciekinierzy z Auschwitz, opiekun: Bogumił Skrętkowski
- Martyna Wąs, Rudolf Weigl – profesor ze Lwowa, opiekun: Bogumił Skrętkowski
- Sylwia Węgiełek, Numer 77, opiekun: Anna Lewandowska
-
Kategoria 17–19 lat:
- Kinga Chamik, Tak, żeby popamiętali, opiekun: Alina Ślimak
- Magdalena Feliksik, Magdalena Hynek, Olimpia Smaga, Ks.Michał Rapacz – męczennik za wiarę, opiekun: Renata Kosowska-Waleń
- Sergiusz Godlewski, Pokolenie wojenne - Andrzej Trzebiński, opiekun: Agnieszka Godlewska
- Aleksandra Klawikowska, Moje syberyjskie wspomnienia, opiekun: Grażyna Drewing
- Aleksandra Tomala, Poznań 1956, opiekun: Krzysztof Tomala
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!
Nagrody wraz z dyplomami prześlemy pocztą na adres szkoły laureata do 24 czerwca 2022.