logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w im. Mikołaja Kopernika w Piaskach (woj. wielkopolskie)

Jedną z placówek, które włączyły się do projektu pt. „Historia w Wielkim Formacie” jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach (woj. wielkopolskie). Postery udostępnione przez Biuro Edukacji Narodowej IPN zostały wyeksponowane w auli szkoły.

Ze zrozumiałych względów nie można było zorganizować na ich tle stacjonarnej lekcji historii, ale obejrzeli wystawę m.in. uczniowie kl. 8 korzystający w szkole z przedegzaminacyjnych konsultacji. Duże wrażenie postery zrobiły również na najmłodszych. Uczniowie kl. 1-3 z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się fotografiom i chętnie słuchali opowieści nauczycielek, które w przystępny sposób przybliżały dzieciom wydarzenia i postaci uwiecznione na zdjęciach.

Zorganizowane zostało również spotkanie z Mikołajem Kaczmarkiem - autorem koloryzacji. Pan Kaczmarek (na zdjęciu obok) był gościem jednej z klas. Podczas spotkania online opowiadał o swojej pasji i tajnikach „kolorowania historii”, udzielał też odpowiedzi na liczne pytania uczniów. Cały wywiad został nagrany i odtworzony w Święto Patrona szkoły wszystkim klasom 4-8. W tan sposób udało się zorganizować niecodzienną lekcję historii dla ok. 300 uczniów.

Informacje o wystawie zostały zamieszczone na stronach:

szkoły: http://szkolapiaski.pl

gminy:http://strona.piaski-wlkp.pl/9081,historia-w-wielkim-formacie.html

 

 

 

 

Opcje strony