logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Historia w Wielkim Formacie​

Instytut Pamięci Narodowej prezentuje nowy projekt edukacyjny pt. Historia w Wielkim Formacie. Zakłada on stworzenie przez Biuro Edukacji Narodowej kolekcji posterów z obrazami o tematyce historycznej oraz fotografiami archiwalnymi, związanymi z najnowszą historią Polski i wydrukowanymi w rozmiarach od 1,5 do 2 metrów. Fotografie poddawane są procesowi cyfrowej koloryzacji, zatem najważniejsze postacie, symbole i wydarzenia historii Polski XX wieku przemawiają do nas w nowy, ekspresyjny sposób, nie pozostawiając nikogo obojętnym. Tak przygotowane postery drukujemy na trwałym, odpornym na uszkodzenia i łatwym do oczyszczenia materiale. Każdy egzemplarz jest wyposażony w system instalacyjny. Projekt adresujemy do szkół, bibliotek, muzeów i ośrodków kultury, dysponujących powierzchniami odpowiednimi do zawieszenia posterów i pragnącymi je wykorzystać w zajęciach edukacyjnych.

Pierwsza edycja projektu jest poświęcona siłom zbrojnym II Rzeczpospolitej i udostępniamy ją w ramach projektów edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej. Przygotowujemy kolejne edycje.

Można również samodzielnie wydrukować wybrane postery, uprzednio pobierając je w formacie B1. Pliki pdf znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale: materiały edukacyjne Plakaty Historii w Wielkim Formacie:

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/materialy-edukacyjne/plakaty-historii-w-wiel