logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Wyniki 12. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...”

Najlepsze prace wyróżniliśmy nagrodą I i II stopnia.

 

Poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum Katyńskim.

Zadaniem uczestników konkursu było – jak co roku – stworzenie karty z albumu rodzinnego, poświęconej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Komisja Konkursowa oceniła 80 nadesłanych prac, biorąc pod uwagę m.in. spełnienie wymogów formalnych, wartość merytoryczną pracy, jej kształt graficzny, estetykę oraz oryginalność pomysłu. Wszystkie tegoroczne prace odznaczają się szczególną starannością i dokładnością wykonania.

Podobnie jak w roku ubiegłym, autorzy prac i opiekunowie merytoryczni musieli wykonać swoje dzieła w trudnych warunkach wciąż trwającego stanu pandemii. Składamy im wyrazy ogromnego uznania i podziękowania.

Tradycją konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” jest honorowanie najlepszych dzieł nagrodą I oraz II stopnia. Komisja Konkursowa wyróżniła po 10 prac w każdej kategorii. Ich wykazy wraz z nazwiskami autorów oraz opiekunów merytorycznych znajdą Państwo w załączeniu. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Pozostaje tylko wyrazić nadzieję, że podczas przyszłorocznej edycji konkursu pandemię i wynikające z niej obostrzenia będziemy mieli już za sobą.

Opcje strony