logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Finał ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”

Wręczenie nagród laureatom zakończyło pierwszą edycję ogólnopolską projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”Pierwszych sześć edycji o zasięgu regionalnym przygotowywał Oddział IPN w Krakowie. Od tego roku projekt został rozszerzony na wszystkie oddziały IPN w Polsce.

Na Przystanku Historia nagrody wręczyli prezes IPN dr Jarosław Szarek oraz zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, dr Paweł Błażewicz. – Kultura to struktura, która zapewnia przetrwanie narodowi, nawet jeśli nie ma państwa. Dziękujemy, że zajęliście się Kresami jako kolejne pokolenie – powiedział w czasie uroczystości prezes  IPN Jarosław Szarek

Specjalnym gościem finału była Krystyna Mazurówna, córka matematyka Stanisława Mazura, bohatera pracy konkursowej przygotowanej przez uczniów szkoły podstawowej nr 3 w Ełku pod opieką naukową Marii Konopko. Krystyna Mazurówna przyjechała specjalnie na tę okazję z Paryża, ufundowała też laureatom, którzy stworzyli pracę o jej ojcu, kilkudniowy pobyt w stolicy Francji.

Główną nagrodą w projekcie jest wrześniowy wyjazd edukacyjny na Białoruś i Wileńszczyznę.

Lista laureatów etapu centralnego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”

Prace multimedialne

Prace pisemne

Gratulujemy! 

Fot. Piotr Życieński (IPN)