logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Rozpoczęła się XXVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 marca 2022 o godzinie 13:00 rozpoczęła się rekrutacja do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny temat brzmi: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki. W rekrutacji mogą wziąć udział uczniowie w wieku od 13 do 17 lat (od 13 ukończonych do 18 nieukończonych) uczęszczający do tej samej szkoły lub zespołu szkół, działający w dwuosobowych zespołach. W przewodniku dostępnym na stronie internetowej: sdim.edu.pl osoby zainteresowane udziałem w konkursie znajdą m.in. harmonogram SDiM, informacje o tym, jak zarejestrować się do projektu oraz w jaki sposób wykonać zadanie rekrutacyjne, aby zakwalifikować swój zespół do udziału w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca.

Rejestracja zespołu na platformie internetowej jest możliwa tylko do 1 kwietnia 2022 roku do godziny 15:00. Natomiast termin dodania relacji z wykonania zadania rekrutacyjnego upływa 4 kwietnia o godzinie 23:59.

Organizatorem XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów obok Ministerstwa Edukacji i Nauki znajdują się także Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Aktualności związane z XXVIII sesją SDiM będą umieszczane na bieżąco na stronie internetowej: sdim.edu.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

Spotkajmy się 1 czerwca w Warszawie!

Opcje strony