logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Sejm dzieci i młodzieży

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizować młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

KOMUNIKAT KANCELARII SEJMU RP

Mając na względzie Wasze bezpieczeństwo, a także obecną sytuację w naszym kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 z przykrością informujemy, że tegoroczna  XXVI sesja SDiM zostaje odwołana.

Wiemy, że stosując się do zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia, nie bylibyście w stanie wykonać zadania rekrutacyjnego w terminie określonym w harmonogramie SDiM. Ma na to wpływ także fakt, iż miejsca takie jak: urzędy miejskie, biblioteki czy archiwa są obecnie zamknięte. Dodatkowo ze względu na trwającą epidemię nie mielibyście możliwości zorganizować spotkań ze świadkami historii: seniorami, czy weteranami. Nawet zmiana tej dynamicznie rozwijającej się obecnie sytuacji do dnia 1 czerwca nie daje gwarancji zapewnienia Wam bezpiecznego udziału w posiedzeniu SDiM, kiedy w Sali Posiedzeń Sejmu spotyka się około 600 osób (uczestnicy, opiekunowie, goście). Liczymy, że zrozumiecie, że dla Kancelarii Sejmu – organizatora SDiM oraz jego współorganizatorów priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo – Wasze oraz Waszych najbliższych.

strona projektu: sdim.sejm.gov.pl