logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Rejestracja zespołu na platformie internetowej – do 31 marca 2023 r. Opublikowanie relacji z wykonania zadania rekrutacyjnego – do 3 kwietnia 2023 r.

28 lutego 2023 r. rozpoczęła się rekrutacja do XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Tegoroczny temat brzmi:

Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim

 

W rekrutacji mogą wziąć udział uczniowie, którzy w dniu rozpoczęcia rekrutacji, tj. 28 lutego 2023 r., mają ukończone 13 lat oraz ci, którzy w dniu 1 czerwca 2023 r. nie ukończą 18 lat. Uczniowie pracują w dwuosobowych zespołach i rejestrują się na platformie SDiM. Zespół mogą stanowić wyłącznie osoby z tej samej szkoły lub zespołu szkół.

W przewodniku dostępnym na stronie internetowej: www.sdim.edu.pl osoby zainteresowane udziałem w konkursie znajdą m.in. harmonogram prac SDiM, informacje o tym, jak zarejestrować się do projektu oraz w jaki sposób wykonać zdanie rekrutacyjne, aby zakwalifikować swój zespół do udziału w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca.

Rejestracja zespołu na platformie internetowej jest możliwa tylko do 31 marca 2023 r. do godziny 15:00. Natomiast termin opublikowania relacji z wykonania zadania rekrutacyjnego upływa 3 kwietnia o godzinie 23:59.

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 r. jest Kancelaria Sejmu, a do grona współorganizatorów należą obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Aktualności związane z XXIX sesją SDiM będą umieszczane na bieżąco na stronie internetowej: www.sdim.edu.pl oraz na oficjalnym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy

 

Spotkajmy się 1 czerwca w Warszawie!

Opcje strony