logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę

"Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę. Materiały edukacyjne do wystawy elementarnej" jest dodatkiem edukacyjnym do wystawy elementarnej o tym samym tytule, która w zwięzły sposób przedstawia historię zrywu Armii Krajowej i warszawiaków przeciwko okupantowi niemieckiemu.

Publikacja zawiera plansze wystawy oraz zestaw ćwiczeń wraz z komentarzem metodycznym ułatwiającym pracę z ekspozycją. Przeznaczona jest przede wszystkim dla nauczycieli i osób zajmujących się dydaktyką historii. Materiał jest rekomendowany do pracy z uczniami powyżej 14 r.ż.

 

Link do wystawy: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/wystawy/wystawy-elementarne/81987,Powstanie-Warszawskie-1944-Bitwa-o-Polske-PLEN.html

 

Moduł edukacyjny: dr Marek Kozubel, Maryla Czupryńska-Szczupak

Strefa edukacji: dr Marek Kozubel, Maryla Czupryńska-Szczupak

Recenzja materiału edukacyjnego: Andrzej Kryński

Korekta modułu edukacyjnego i strefy edukacji: Maryla Czupryńska-Szczupak

koncepcja graficzna serii: Aleksandra Kaiper-Miszułowicz

Projekt graficzny i skład w oparciu o layout wystaw elementarnych: Katarzyna Kowalska

Cyfrowa koloryzacja zdjęć czarno-białych: Mikołaj Kaczmarek

Fotografie ze zbiorów: Muzeum Powstania Warszawskiego, Archiwum IPN, KSI, Bundesarhiv, PAP, NAC, Ośrodka Karta, Marcina Dziedzica, Zygmunta Walkowskiego, Artura „Nietoperza” Gacy oraz domeny publicznej.

Na okładce: Budynek Prudential trafiony 28 sierpnia 1944 r. pociskiem niemieckiego, ciężkiego moździerza typu „Karl”. Fot Sylwester Braun/Ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony