logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” - Edycja 2023

VIII edycja Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” 2023

Po raz kolejny rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej współpracując ze Stowarzyszeniem Passionart i Filharmonią Krakowską organizuje już VIII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, który odbędzie się w formie stacjonarnej 20 października 2023 r. w Wojewódzkim Domu Kultury, ul. Okrzei 7 w Rzeszowie.

Festiwal kierowany jest do amatorów (dopuszczalny udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia), solistów w kategoriach wiekowych 6-9 lat, 10-13 lat, i Open od 19 lat , zespołów do 8 osób oraz zespołów i chórów powyżej 8 osób we wszystkich kategoriach wiekowych.

Najważniejsze są utwory – każdy z wykonawców prezentuje 2 utwory związane z historią Polski od I Rzeczypospolitej po Solidarność im mniej znany utwór, we własnej interpretacji, acapella, czy własnego autorstwa tym wyżej jest punktowany. Dla organizatorów dodatkowym celem jest odkrywanie rzadkich pieśni patriotycznych czy partyzanckich. Dodatkowo, uczestnik może zaprezentować premiowany utwór Henryka Rasiewicza „Kima” – „Na znojną walkę”.

 

Eliminacje wojewódzkie 2023 RZESZÓW

TERMIN: 20 października 2023 r. 

MIEJSCE: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

KOORDYNATOR: Katarzyna Hudzicka-Chochorowska 

KONTAKT: katarzyna.hudzicka-chochorowska@ipn.gov.pl 

ZGŁOSZENIENIA DO: 16 października 2023 r.

 

Szczegóły, regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne: https://piosenkaniezlomna.pl/

Opcje strony