logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Ruszają zapisy na przesłuchania wojewódzkie do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Weź udział w eliminacjach w jednej z 12 lokalizacji!

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się w listopadzie 2022 roku w Krakowie, po zakończeniu przesłuchań finałowych.

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl. Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony