logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Seminarium dla nauczycieli pt. „Dyplomacja polska w walce o granice Rzeczypospolitej 1918-1923” – Gdańsk, 5 kwietnia 2019

Odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu szkoleniowego IPN i MEN „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r.” oraz „Budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”.

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się seminarium dla nauczycieli pt. "Dyplomacja polska w walce o granice Rzeczypospolitej 1918-1923".

Było to kolejne w tym roku szkolnym spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu szkoleniowego IPN i MEN „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r.” oraz „Budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”, adresowanego do nauczycieli przedmiotów humanistycznych. 

Zagadnienia merytoryczne przedstawił dr hab. Krzysztof Kania z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaś materiały edukacyjne zaprezentował Daniel Sieczkowski z Instytutu Pamięci Narodowej.

W szkoleniu wzięło udział 32 pedagogów reprezentujących miejscowości województwa pomorskiego i warmińsko mazurskiego: Gdańsk, Gdynię, Elbląg, Tczew, Kielno, Lipusz, Redzikowo, Pobłocie, Lębork, Redę i Sierakowice. 

Seminarium zorganizował oraz poprowadził Bartosz Januszewski z Biura Edukacji Narodowej IPN O/Gdańsk. 

Na ostatnie w tym roku szkolnym seminarium zapraszamy już w maju. Będzie ono dotyczyło budowy ustrojowych podstaw II RP, od tzw. małej konstytucji, poprzez wybory parlamentarne 1919 roku, uchwalenie konstytucji marcowej, skończywszy na wyborach parlamentarnych i prezydenckich z 1922 roku.  

Opcje strony