logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

„Niezwyciężeni 1920. Obrońcy Ojczyzny”

CO MUSISZ ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

  1. Przede wszystkim wybierz swojego bohatera. Musi to być osoba odznaczona KRZYŻEM LUB MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI, która jednocześnie brała udział w wojnie polsko – bolszewickiej. Wybierając bohatera skorzystaj z naszej BAZY ODZNACZONYCH.
  2. Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, zapoznaj się z REGULAMINEM konkursu.
  3. Zbierz jak najwięcej informacji o bohaterze.  Znajdź zdjęcia archiwalne, pamiątki, dotrzyj do krewnych, odnajdź odznaczenia jakie otrzymała wybrana przez Ciebie postać.
  4. Stwórz film (od 3 do 5 minut) na podstawie zebranych informacji. Forma filmowa jest dowolna. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Liczymy na Twoją pomysłowość.
  5. Podejmij działania mających na celu upowszechnienie informacji o wybranym bohaterze (np. prezentacja w szkole, stworzenie strony internetowej lub hasła w Wikipedii, itp.)

JAKI JEST HARMONOGRAM KONKURSU?

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie – 27 listopada 2020 r.
Przesłanie prac konkursowych – 12 marca 2021 r.
Ogłoszenie wyników pierwszego (regionalnego) etapu konkursu – 19 marca 2021 r.
Ogłoszenie wyników drugiego (ogólnopolskiego) etapu konkursu – 26 marca 2021 r.
Gala finałowa konkursu oraz warsztaty filmowe dla laureatów odbędą się w maju 2021 r. Dokładne terminy gali podamy na stronie konkursu w późniejszym terminie.

 

Krzyż i Medal Niepodległości

Odznaczenia zostały ustanowione rozporządzeniem Prezydenta RP z 29 października 1930 r. Celem było uhonorowanie osób, które zasłużyły się czynnie dla niepodległości ojczyzny w okresie przed I wojną światową lub podczas jej trwania oraz w okresie walk w latach 1918-1921, z wyjątkiem wojny polsko-rosyjskiej na obszarze Polski.

Regulamin konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” i załączniki do pobrania
Kontakt z regionalnym koordynatorem konkursu
Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie – Łukasz Płatek, lukasz.platek@ipn.gov.pl

Opcje strony