logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Ferie z IPN - oferta zajęć edukacyjnych

Oferta IPN Lublin – ferie 14-25.02.2022

W propozycjach zajęć edukacyjnych znajdują się gry mobilne, turnieje gier planszowych, prelekcje, warsztaty oraz zwiedzanie multimedialnej wystawy.
Nasza oferta skierowana do młodzieży szkolnej, ale także do wszystkich miłośników historii najnowszej w każdym wieku. Zajęcia będą odbywały się w dniach 14-25 lutego 2022 roku w godz. 9.00 – 14.00 po wcześniejszym zgłoszeniu grup i zarezerwowaniu terminu.


Zgłoszenia udziału w zajęciach należy dokonać pod jednym z następujących numerów telefonu:

  • Katarzyna Syska – 81 53 63 432/480
  • Agnieszka Skura – 81 53 63 458
  • Katarzyna Zawadka – 81 53 63 465

Oferta IPN Lublin – ferie 14-25.02.2022


1. Mobilne gry miejskie w aplikacji Action Track
Zapraszamy do wzięcia udziału w historycznych mobilnych grach miejskich w aplikacji Action Track:

Zalecamy rozpoczęcie gier w Księgarni IPN w Lublinie przy ul. Staszica 22a, gdzie można pobrać papierowe pakiety do gry, niezbędne do rozwiązywania zagadek oraz gdzie można uzyskać potrzebne informacje na temat działania aplikacji.

Odbiorca: grupy zorganizowane – bez ograniczeń liczbowych, chętni w każdym wieku.
Miejsce: teren miasta Lublina
Czas trwania jednej gry: 2h


2. Warsztaty kryptograficzne „Tajne przez poufne” - Zostań tajnym agentem i wykaż się bystrością umysłu i spostrzegawczością!
Weź udział w niezwykłych warsztatach kryptograficznych, podczas których nauczysz się szyfrować, kodować i utajniać ważne dla Ciebie informacje. Poznaj historię najstarszych szyfrów na świecie oraz tych stosowanych podczas II wojny światowej. Dowiedz się jak doszło do tego, że polscy matematycy złamali jeden z najtrudniejszych szyfrów – szyfr Enigmy.
Odbiorca: grupy zorganizowane max. 15 osób, wiek 10-15 lat.
Miejsce: Księgarnia IPN, Lublin, ul. Staszica 22 a
Czas trwania warsztatów: 45 min – 1 h

 


3. Multigranie
Zagraj w popularne gry planszowe wydawnictwa IPN w wersji wirtualnej: Bitwę Warszawską oraz lotnicze gry planszowe. W naszej Księgarni, gdzie przy okazji możesz zapoznać się z ciekawymi wydawnictwami IPN – książkami, komiksami oraz grami.
Odbiorca: grupy zorganizowane max. 10 osób, wiek 10-15 lat.
Miejsce Księgarnia IPN, Lublin, ul. Staszica 22 a
Czas trwania mulitigrania: bez ograniczeń


4. Turnieje gier planszowych: „Miś Wojtek”, „Bitwa o Anglię”
Wszystkich miłośników planszówek zachęcamy do udziału w turniejach gier planszowych w połączeniu z prelekcją historyczną. W tematykę wprowadza krótki wykład  i prezentacja zasad gry. Dla najlepszych przewidujemy ciekawe nagrody. Przy okazji możliwość zwiedzania wystawy multimedialnej 20 40 20.
Odbiorca: grupy zorganizowane max. 15 osób, wiek 10-15 lat.
Miejsce: sala wystawiennicza IPN, Lublin, ul. Wodpojna 2
Czas trwania turnieju: 1,5 h
Czas trwania turnieju i zwiedzania wystawy: 2,5 h

 

 


5. Multimedialna wystawa „20 40 20”.
By bliżej poznać losy bohaterów wojny polsko-bolszewickiej oraz losy ofiar zbrodni katyńskiej zapraszamy do obejrzenia wystawy multimedialnej. Wystawa ukazuje życie pięciu niezwykłych bohaterów: Jana i Stanisława Ozimków – ojca i syna, por. Juliana Grunera, ppłk. dypl. Wilhelma Kasprzykiewicza oraz ks. Józefa Skorela. Na wystawie można zapoznać się z ich biogramami ukazanymi w nowoczesnej multimedialnej formie. Najważniejszą częścią wystawy jest poruszający 30-minutowy film fabularny, którego scenariusz powstał na podstawie życiorysów tych pięciu postaci. Ponadto, dzięki specjalnie stworzonej scenografii, można na chwilę przenieść się do lasu katyńskiego.
Odbiorca: grupy zorganizowane max 15 osób, wiek od 15 lat.
Miejsce: sala wystawiennicza IPN, Lublin, ul. Wodopojna 2
Czas trwania: 1 h

 

Opcje strony