logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Wyniki VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że komisja zakończyła ocenianie prac i wyłoniła zwycięzców VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”. Laureaci konkursu - zdobywcy I, II, III miejsca z każdej kategorii oraz osoby wyróżnione wraz z opiekunami otrzymują jednocześnie kwalifikację na Wyjazd Pamięci do Austrii - „System niemiecko-austriackich obozów Mauthausen-Gusen”.

Poniżej wykaz laureatów tegorocznej edycji:

 

W kategorii szkoła podstawowa (klasy VI -VIII):

  • miejsce I: Piotr Banaszak; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie; tytuł pracy: „Wspomnienia mojego dziadka”; opiekun naukowy: Pani Ewa Groszewska;
  • miejsce II: Wojciech Kasperski; Szkoła Podstawowa nr 9 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lesznie; tytuł pracy: „Mała Krysia przeżyła – duża opowiedziała”; opiekun naukowy: Pani Magdalena Ciąder;
  • miejsce III: Krzysztof Nawrocki; Szkoła Podstawowa nr 58 im. J. Kukuczki w Poznaniu; tytuł pracy: „Młodość i tęsknota”; opiekun naukowy: Pan Tomasz Nawrocki;
  • wyróżnienie: Wojciech Matuszewski; Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu; tytuł pracy: „Łucjan Sosnowski – pamięć!”; opiekun naukowy: Pani Małgorzata Pietrzak

 

W kategorii szkoła ponadpodstawowa:

  • miejsce I: Oliwia Wiśniowska; Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie; tytuł pracy: „Wojenne losy rodziny Pilchów z babickich Połanek”; opiekun naukowy: Pani Marta Twardak
  • miejsce II: Magdalena Krzekotowska; Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, tytuł pracy: „Wojna widziana oczami młodego człowieka – losy dziadka Stefana”, opiekun naukowy: Pani Iwona Pietras
  • miejsce III: Tomasz Kostuch; Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini; tytuł pracy: „Mamusiu, nie macie już Polski!”; opiekun naukowy: Pani Agnieszka Kostuch;
  • wyróżnienie: Zofia Maria Piekarska; Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, tytuł pracy: „Pragnienie życia – historia Antoniego Majchrzaka”, opiekun naukowy: Pani Iwona Pietras

Wyróżnienia w kategorii dla osób dorosłych:

  • Jerzy Klistała; tytuł pracy: „Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”;
  • Roman Wójcicki; tytuł pracy: „KL Gusen – samoobrona i konspiracja”.

Dalsze informacje dotyczące Wyjazdu Pamięci, który odbędzie się w terminie 14-18 czerwca 2023 r., przekażemy laureatom oraz opiekunom w bezpośredniej korespondencji.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom naukowym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

 

Opcje strony