logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Gra „Śladami zbrodni komunistycznych w Szczecinie” - aplikacja ActionTrack

Gra będzie dostępna przez cały marzec. Szczegóły jak zagrać znajdują się poniżej.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania. Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.

Aby dowiedzieć się w jaki sposób potoczyły się losy tych, którzy postanowili nie składać broni, tylko walczyć o wolność swojej Ojczyzny, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Szczecinie zaprasza wszystkich chętnych do zagrania w naszą grę historyczną pt. ”Śladami zbrodni komunistycznych w Szczecinie”.

Gra powstała w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” — bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

 

 

Opcje strony