logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Bezpłatny pokaz filmu „Wyklęty” i spektaklu Sceny Faktu „Tajny Współpracownik”, 26 lutego 2018

W poniedziałek 26 lutego br. w Ostrołęckim Domu Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23 w ramach „Przystanku Historia” odbył się bezpłatny, otwarty pokaz filmu dokumentalnego „Wyklęty”.

Prelekcję przed filmem wygłosił dr Dariusz Gałaszewski, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.ddział IPN w Warszawie i Urząd Miasta Ostrołęki

Wcześniej młodzież szkolna obejrzała spektakl Sceny Faktu „Tajny współpracownik”, który również uzupełniony został pogadanką dr. Dariusza Gałaszewskiego.

W ramach współpracy Oddziału IPN w Warszawie i Urzędu Miasta Ostrołeki raz w miesiącu edukatorzy z warszawskiego oddziału IPN prowadzą zajęcia dla młodzieży oraz popołudniowe spotkania dla mieszkańców Ostrołęki.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy

***

„Wyklęty” to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.
„Wyklęty” to pełnometrażowy debiut autora scenariusza i reżysera filmu – Konrada Łęckiego i pierwszy film produkcji, założonej przez aktora Marcina Kwaśnego, Fundacji Między Słowami.
W bohaterów filmu wcielili się m.in.: Wojciech Niemczyk, Marcin Kwaśny, Marek Siudym, Piotr Cyrwus, Robert Wrzosek, Hanna Świętnicka, Andrzej Plata, Olgierd Łukaszewicz, Ignacy Gogolewski, Janusz Chabior. W filmie wzięło także udział kilkuset statystów i członków grup rekonstruktorskich z całej Polski.

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony