logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Gra w aplikacji ActionTrack pt. Twierdza Solidarności. Wrocław

Przenieś się do Wrocławia początku lat osiemdziesiątych – tajemniczej, nieznanej Ci epoki. Czasu szarej codzienności, nużącej i słabo płatnej pracy, niekończących się kolejek, kłamstwa gazet i telewizji. Ten czas nagle się odmienił – wielki ruch „Solidarności” wywołał entuzjazm wolności, rozpoczął karnawał nadziei i ludzkiej życzliwości. I ten okres jednak przeminął – 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Pragnienia wolności i lepszego życia zostały stłamszone przez władzę, surowo karającą wszelkie przejawy niezależności. Na ulice wyjechały czołgi i transportery opancerzone, głównych działaczy „Solidarności” aresztowano, a społeczeństwo pogrążyło się w apatii. Lecz i w tej sytuacji można było się buntować...

 

Wciel się w rolę ucznia lub studenta, mieszkańca Wrocławia tamtej epoki, który nie zamierza godzić się na zastaną rzeczywistość. Wykonuj kolejne zadania, wejdź do środowiska antykomunistycznej opozycji i zaangażuj się w robotę konspiracyjną. W końcu, po przebyciu trudnej, ale pochłaniającej drogi, poznaj tożsamość tajemniczej postaci – szefa kontrwywiadu Solidarności Walczącej...

„Twierdza Solidarności. Wrocław” to mobilna gra miejska, korzystająca z aplikacji Action Track. Jest przeznaczona dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, szkół średnich oraz osób dorosłych. W związku z pandemią COVID-19 udostępniony będzie „domowy” tryb gry, który pozwoli cieszyć się rozgrywką bez konieczności osiągania kolejnych punktów w przestrzeni miasta. „Twierdza” stanowi – szczególnie w warunkach edukacji zdalnej – doskonałe uzupełnienie lekcji historii.

Rozgrywka pozwala na zanurzenie się w realia ważnej epoki i lepsze zrozumienie warunków działalności opozycji antykomunistycznej, w szczególności zaś – Solidarności Walczącej. Gra jest bezpłatna.

 

Aby zagrać w „Twierdzę” w trybie stacjonarnym należy mieć naładowany telefon z:

a) systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) albo Android ( w wersji 4.2 i wyższej)

b) zainstalowaną aplikacją Action Track (niebieskie logo, dostępną w Google Play i AppStore)

d) mobilnym dostępem do Internetu.

Po uruchomieniu aplikacji zeskanuj kod QR (dołączenia do gry), umieszczony na plakacie gry „Twierdza Solidarności. Wrocław”.

Gdy zobaczysz ikonkę gry – kliknij POBIERZ.

Gdy gra załaduje się w 100%, kliknij ZACZNIJ TERAZ.

W miejscu, gdzie znajduje się pytanie KIM JESTEŚ?, wpisz swój NICK i zaakceptuj przez OK.

W kolejnych punktach będzie konieczna akceptacja regulaminu i podanie danych graczy. Dalej gra będzie cię prowadzić automatycznie.

Gra będzie aktywna tylko 13 grudnia – to właśnie wtedy, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wejdź do gry i zawalcz o atrakcyjne nagrody.

Gdy zagrasz, wyślij e-maila na adres jerzy.rudnicki@ipn.gov.pl (do 15 grudnia)  ipodaj swój nick– być może Twoje zasługi dla wrocławskiej opozycji antykomunistycznej zostaną dostrzeżone... 

POWODZENIA!

Opcje strony