logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Skład jury VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Wolności

Informujemy, że w jury VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Wolności zasiądą:

  • Karo Przewłoka – wokalistka, skrzypaczka. Śpiewa przede wszystkim białym głosem. Uczyła się m.in. u Jurija Pastuszenki, Witka Kozłowskiego, Viktorii Hanah, Weroniki Grozdew-Kołacińskiej. Śpiewa w zespole Krzikopa, z którym nagrała dwie płyty. Reprezentowała Polskę na Olimpiadzie Kulturalnej zorganizowanej przy Olimpiadzie Zimowej w Korei Południowej. Laureatka konkursu Nowa Tradycja organizowanego przez Polskie Radio oraz Festivalu Andrea Parodi w Cagliari za najlepszą interpretację pieśni. Na co dzień gra i śpiewa w założonej przez siebie Kapeli Dejcie Pozór grającej w nurcie in crudo pieśni śląskie. Stypendystka Ministra Kultury na rok 2021 w dziedzinie animacji kultury.
  • Martyna Kubiak – wokalistka, liderka zespołu Ranne Ptaszki, autorka piosenek, pedagog. Akademickie wykształcenie z wokalistyki jazzowej łączy z intuicyjnym podejściem do zdrowego śpiewania oraz terapeutycznym wypływem śpiewu na ciało i umysł. W tworzeniu piosenek znalazła sposób na swoją wybujałą emocjonalność, a w ich śpiewaniu odnajduje szansę na regulowanie tendencji do napięć w ciele. Swoje artystyczne ambicje realizuje głownie w autorskich projektach, ale również we współpracy z takimi artystami jak Mateusz Trembaczowski – Mattenia, Gabriela Blacha – Wesoły Wędrownik, Karol Pyka. W 2016 roku zdobyła Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Jazzowym Dla Muzyków Śpiewających – Voicingers w Żorach, podpisując tym samym kontrakt płytowy ze słowacką wytwórnią Hevhetia.
  • Sebastian Płatek – dziennikarz muzyczny, menager, songwriter, redaktor naczelny portali netfan.pl i netfankids.pl, założyciel labelu wydawniczego Kids & Teens Records
zdjęcie zajawkowe

Opcje strony