logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Finał regionalny VII Turnieju Debat Historycznych w Katowicach - 28 kwietnia 2022

W Muzeum Śląskim w Katowicach, które jest współorganizatorem tegorocznej edycji, 28 kwietnia 2022 roku odbył się finał regionalny VII Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej.

Cztery najlepsze drużyny województwa śląskiego, które wygrały etap eliminacyjny dyskutowały w półfinałach nad tezą: Pułkownik Kukliński nie zdradził ojczyzny.

Dwie zwycięskie drużyny rundy pucharowej zakwalifikowały się do finału debatując nad tezą: Jako żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie pozostałbym na emigracji zamiast wrócić do Polski.

Po niezwykle wyrównanej i bardzo dobrej debacie pod kątem merytorycznym ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

  1. I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej
  2. IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica  w Sosnowcu
  3. Technikum TEB Edukacja w Tychach
  4. Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie

Tytuł Najlepszego Mówcy Turnieju otrzymał Antoni Kiszka z IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sosnowcu.  

Drużyna z I LO im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej weźmie udział w ogólnopolskim Turnieju w Warszawie w dniach 13-14 czerwcu 2022 roku, który odbędzie się w Sejmie RP. Projekt na etapie regionalnym jest realizowany we współpracy z katowicką Fundacją Altiorem.

Turniej Debat Historycznych IPN to największy i najbardziej prestiżowy projekt edukacyjny popularyzujący historię najnowszą w oparciu o debatę oksfordzką, w którym uczestniczą najlepsze zespoły debatanckie z całej Polski.

Patronat medialny: Dziennik Zachodni, TVP 3 Katowice, Gość Niedzielny, Radio eM, Polskie Radio Katowice

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony