logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Finał regionalny I Ogolnopolskiego Turnieju „Misia Wojtka” – Łódź, 12 marca 2019

Zwycięzcom – w kategorii „kadetów” (klasy IV-VI) ZSS im. ks. Bosko w Łodzi, w kategorii „juniorów” (klasy VII-VIII) – SP w Stolcu – serdecznie gratulujemy!

W 75. rocznicę bitwy pod Monte Cassino Instytut Pamięci Narodowej organizuje Turniej „Misia Wojtka” poświęcony losom Armii gen. Andersa. Uczestnikami turniejowych zmagań są uczniowie szkół podstawowych, a ich polem walki – stworzona w IPN gra planszowa „Miś Wojtek”.

Łódzki turniej regionalny, stanowiący jednocześnie eliminacje do ogólnopolskiego finału, odbył się 12 marca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Tego dnia blisko 50 zawodników z całego regionu, często wyłanianych we wcześniejszych turniejach gminnych i szkolnych, toczyło pojedynki na planszy, poznając przy tym nie tylko historię niedźwiedzia Wojtka, ale także 2. Korpusu Polskiego i jego dowódcy. Po zaciętej rywalizacji, która trwała do ostatniej partii, zwyciężyli uczniowie: w kategorii „kadetów” (klasy IV-VI) ZSS im. ks. Bosko w Łodzi, a w kategorii „juniorów” (klasy VII-VIII)  SP w Stolcu.

Najlepsi gracze otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe – gry i komiksy IPN – oraz możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim finale, który odbył się w dniach 20-22 maja w siedzibie 1. Dywizji Pancernej w Wesołej pod Warszawą.

I już wszystko wiadomo! II miejsce w kategirii juniorów Ogólnopolksiego Turnieju „Misia Wojtka” zajęli reprezentujący nasz region uczniowie Szkoły Podstawowej w Stolcu pod opieką p. Karoliny Frejek.​ Serdecznie gratulujemy!

Fot.: Paweł Kowalski / Magdalena Zapolska-Downar

Opcje strony