logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Prezentacja filmu "Konwój humanitarny z Belgii do Polski"

14 lutego 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbyła się prezentacja filmu "Konwój humanitarny z Belgii do Polski" z udziałem jego autora André Pakulskiego.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. prof. Dariusz Rogut - dyrektor IPN Oddział w Łodzi, Janusz Michaluk - dyrektor Poczty Polskiej oraz przedstawiciele opozycji antykomunistycznej.

Autor w filmie przedstawił jeden ze swoich 30 transportów humanitarnych. Jest to dokumentacja wsparcia i pomocy humanitarnej z 1984 roku udzielonej Polsce przez Belgię.

***

André Pakulski -  Przewodniczący Fundacji Polonia International, wiceprezes Inżynierów i Ekonomistów Polskich w Belgii, były przewodniczący Komisji Informacyjnej Rady Polonii Belgijskiej, były wiceprezes Izby Gospodarczej BelgijskoLuksembursko-Polskiej BEPOLUX, były wiceprezes Królewskiego Związku Drukarzy i Grafików w Brukseli, członek Rady Francuskiej Federacji Wynalazców, członek Zarządu Rady Konsultacyjnej do Spraw Europejskich,były wykładowca PR w Wyższej Szkole « Institut Saint-Luc », właściciel firmy zajmującej się szeroko pojętym PR.

 

Opcje strony