logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Projekty Filmowe i multimedialne

Odpowiadając na zmieniające się zapotrzebowania odbiorców naszych działań, edukatorzy Oddziału IPN w Łodzi coraz śmielej sięgają po technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) w nauczaniu historii, tworząc również cyfrowe pomoce dydaktyczne, takie jak interaktywne mapy, prezentacje multimedialne, filmy czy aplikacje. Wszystkie wymienione produkty będą bezpłatnie udostępniane wszystkim chętnym na tej stronie.

Jednym z naszym produktów jest Plan niemieckiego obozu pracy dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi (1942-1945) – multimedialne narzędzie odtwarzające kształt obozu i przybliżające jego historię dzięki relacjom byłych więźniów. Zeznania osadzonych w obozie dzieci zostały pogrupowane w zależności od charakteru budynku oraz strefy – Niemcy oddzielili chłopców i dziewczęta. Dzięki narzędziu można zapoznać się z panującymi warunkami i określić przyczyny skierowania dziecka do obozu.

Koordynatorzy: dr Bartłomiej Kluska (tel. 42 201 46 68, e-mail: bartlomiej.kluska@ipn.gov.pl), Grzegorz Nawrot (tel. 42 201 46 67, e-mail: grzegorz.nawrot@ipn.gov.pl)

Aktualności

Wybierz Strony