logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Internetowy konkurs „Wojna 1920”

W ramach Przystanku Historia Zamość Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu przy współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Lublinie zaprasza do udziału w internetowym konkursie „Wojna 1920”.

Rok 1920 był dla odradzającej się Polski wyjątkowy. Na ten rok przypadł decydujący okres wojny polsko-bolszewickiej. Po ponad stu latach zaborów Polska musiała zmierzyć się z obroną i utrzymaniem swojej obecności na nowych mapach świata. Musiała pokazać, że jest krajem, w którym solidarność, bohaterstwo, braterstwo i wolność to nie tylko puste słowa, ale podstawowe wartości, którymi kierują się Polacy.

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu wspólnie z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Lublinie, w ramach Przystanku Historia Zamość, zapraszają do udziału w konkursie w ramach prezentowanej w MFiB Arsenał wystawy "Wojna 1920 roku. W 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej".

Zadaniem konkursowym jest utworzenie hasła, które mogłoby się znaleźć na plakacie z tamtych czasów. Hasło powinno mobilizować mieszkańców II RP do walki z nacierającą Armią Czerwoną. Powinno zawierać przynajmniej jedno z proponowanych słów: solidarność, bohaterstwo, braterstwo, wolność.

Zasady udziału:

  • Konkurs jest przeznaczony dla osób, które mają ukończony 16. rok życia.

  • Hasło należy umieścić w komentarzu pod postem konkursowym na kanale społecznościowym Facebook Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

  • Konkurs trwa od 6 do 12 grudnia 2020 r.

  • Spośród nadesłanych haseł, komisja konkursowa nagrodzi autora najlepszego hasła.

Co można wygrać?

Nagrodą w konkursie jest pakiet edukacyjny przygotowany przez IPN Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Lublinie oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 18 grudnia 2020 r., ze zwycięzcą skontaktujemy się w prywatnej wiadomości.

Opcje strony