logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Miejski Turniej Szachowy „Wilczym Tropem”

28 lutego 2021 r. odbył się w Zamościu Miejski Turniej Szachowy „Wilczym Tropem”, zorganizowany w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W niedzielę 28.02.2021 r. o godz. 14.30 odbył się Miejski Turniej Szachowy „Wilczym Tropem”. Turniej zorganizowany został przez „Szachy świata” w Zamościu w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do szachowych zmagań przystąpiło 18 młodych adeptów królewskiej gry.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął i nagrody ufundował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

Zmagania turniejowe wygrał Bartosz Ożóg. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Krzyżak. Na trzecim stopniu podium stanęła Milena Kawka.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

Turniej sędziował Andrzej Czochra – właściciel kolekcji „Szachy świata” w Zamościu.

Zawody rozegrane zostały zgodnie z reżimem sanitarnym związanym z koronawirusem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy patriotycznej postawy.