logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

SZCZECIN „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

 

Łączka i inne miejsca poszukiwań

Interesuje cię archeologia, genetyka, antropologia? Nie wiesz, czym właściwie zajmują archiwiści? Ciekawi Cię to, co jeszcze nieodkryte?

Czy słyszałeś o unikalnym programie IPN poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych?  Dzięki niemu przywrócono tożsamość prawie 200 osobom, których szczątki ukryto w bezimiennych dołach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznać ludzkie dramaty i bohaterskie życiorysy, zobaczyć, jak wykorzystuje się najnowsze zdobycze nauki, by zwrócić rodzinom szczątki ich zaginionych bliskich, ten projekt jest dla Ciebie.

Projekt jest objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy

 

Zapraszamy do udziału w projekcie „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. W projekcie mogą uczestniczyć zespoły (do 6 osób) wraz z opiekunem. Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów z nauczycielami, drużyny harcerskie, strzeleckie oraz członków innych organizacji młodzieżowych.

Nasz program:

wspiera wychowanie patriotyczne i przywiązanie do „małych ojczyzn”

kształtuje postaw empatii wobec ofiar systemów totalitarnych

uczy poszanowania dla życia ludzkiego

rozbudza ciekawość badawczą poprzez poznawanie warsztatu pracy specjalistów z różnych dziedzin nauki

W ramach projektu grupy będą się spotykać z archeologami, antropologami, archiwistami i historykami, poznając zarówno miejsca poszukiwań, jak i tajniki ich pracy. Zwieńczeniem udziału w projekcie będzie nakręcenie dwuminutowej etiudy filmowej, będącej refleksją nad tematyką projektu. Uroczysty finał odbędzie się w Warszawie. Zgłoszenia przyjmują koordynatorzy (lista poniżej) do 9 listopada 2021 r.

 

koordynatorzy regionalni: 
  • Hubert Simiński: 91 48 49 842 / hubert.siminski@ipn.gov.pl
  • Maciej Frycz: 91 31 29 412 / maciej.frycz@ipn.gov.pl
 

 

 

Aktualności