logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Niezwyciężeni 1918. Obrońcy ojczyzny

Weź udział w konkursie edukacyjnym IPN Niezwyciężeni 1920. Obrońcy Ojczyzny i opowiedz o wspaniałych bohaterach, którzy tworzą naszą historię.   

Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość wzięcia udziału w warsztatach filmowych prowadzonych przez profesjonalistów. 

CO MUSISZ ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

  1. Przede wszystkim wybierz swojego bohatera. Musi to być osoba odznaczona KRZYŻEM LUB MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI, która jednocześnie brała udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Wybierając bohatera, skorzystaj z naszej BAZY ODZNACZONYCH.
  2. Zapoznaj się z REGULAMINEM konkursu i wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.  
  3. Zbierz jak najwięcej informacji o bohaterze. Znajdź zdjęcia archiwalne, pamiątki, dotrzyj do krewnych, odszukaj odznaczenia, jakie otrzymała wybrana przez Ciebie postać.
  4. Stwórz film (od 3 do 5 minut) na podstawie zebranych informacji. Forma filmowa jest dowolna. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, dlatego bardzo liczymy na waszą pomysłowość.
  5. Podejmij działania mające na celu upowszechnienie informacji o wybranym bohaterze (np. zaprezentuj wybranego przez siebie bohatera w szkole, stwórz stronę internetową lub hasło w Wikipedii itp.)

JAKI JEST HARMONOGRAM KONKURSU?

  1. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie – do 27 listopada 2020 r.
  2. Przesłanie prac konkursowych – do 12 marca 2021 r.
  3. Ogłoszenie wyników pierwszego (regionalnego) etapu konkursu – do 19 marca 2021 r.
  4. Ogłoszenie wyników drugiego (ogólnopolskiego) etapu konkursu – 26 marca 2021 r.
  5. Gala finałowa konkursu oraz warsztaty filmowe dla laureatów odbędą się w maju  2021 r. Dokładne terminy gali podamy na stronie konkursu w późniejszym terminie. 

To już III edycja tego projektu. Zobacz filmy, którzy wykonali laureaci w poprzednich dwóch latach:

I EDYCJA

II EDYCJA

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

strona konkursu: https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/konkurs

 

Aktualności