logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

„Z Gryfem w tle. Poznaj najnowszą historię Pomorza Zachodniego 1945-1990” - WYNIKI

13 grudnia 2021 r. odbył się finał konkursu „Z Gryfem w tle. Poznaj najnowszą historię Pomorza Zachodniego 1945-1990”.

 
Tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł „Stan wojenny w Szczecinie”. 

Konkurs miał charakter dwuetapowy. Jego celem było zainteresowanie i popularyzacja  wśród młodzieży szkolnej znajomości historii regionalnej w kontekście historii całego kraju, budowanie tożsamości lokalnej i narodowej oraz podkreślenie roli Szczecina i regionu w najnowszej historii Polski.​

Tegoroczna edycja konkursu koncentrowała się na 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, a szczególnie na jego szczecińskiej odsłonie.

Do pierwszego etapu zgłosiło się 96 uczniów.

W finale znalazło się osmioro uczniów z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w teście. Finaliści byli reprezentantami pięciu szkół - ZS Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie, ZS w Kaliszu Pomorskim, ZS nr 2 w Stargardzie, I LO  w Szczecinku oraz IV LO w Szczecinie

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych był to pierwszy konkurs organizowany przez Oddział IPN w Szczecinie, który w całości odbywał się online.

Finał przebiegał w formie rozmowy z komisją, w składzie:

  • dr Zofia Fenrych
  • dr Sebastian Kaniewski
  • Jakub Wojewoda

W tegorocznej edycji na podium stanęli:

Miejsce 1 zajął uczeń z ZS w Kaliszu Pomorskim 

Miejsce 2 zajął uczeń z ZSEE

Miejsce 3 zajeła uczennica z I LO  w Szczecinku

Partnerem tegorocznej edycji konkursu był Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Szczecinie, który ufundował okolicznościowe monety.

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

We wszelkich sprawach związanych z konkursem należy kontaktować się z Jakubem Wojewodą (tel. 91 312 94 13, e-mail: jakub.wojewoda@ipn.gov.pl)

 

Opcje strony