logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Quiz historyczny „Polska motoryzacja w II Rzeczpospolitej” – 15 X 2021 r.

W dniu 15 października 2021 r. odbył się zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu quiz historyczny online, poświęcony polskim samochodom w dwudziestoleciu międzywojennym.

 

Składający się z 13 pytań quiz, przygotowany w aplikacji Kahoot! przez Karola Machiego, miał w założeniu w formie zabawy przybliżyć odbiorcom jedną z zapomnianych kart historii polskiej myśli technicznej. Pytania dotyczyły nie tylko pojazdów, które produkowano seryjnie (marki Ralf-Stetysz i CWS), ale również tych projektów rodzimych inżynierów, które osiągnęły jedynie stadium prototypu. Konkurs poprzedziła przeprowadzona w Internecie akcja promocyjno-edukacyjna, w której ramach m.in. ukazał się artykuł Pomiędzy skafem a lux–sportem. Polskie samochody osobowe w II RP autorstwa Piotra Rucińskiego (https://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/aktualnosci/152107,Pomiedzy-skafem-a-luxsportem-polskie-samochody-osobowe-w-II-RP.html).

W quizie „Polska motoryzacja w II Rzeczpospolitej” przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Zestawy nagród składały się z puzzli przestrzennych „ORP Piorun” oraz gier planszowych IPN.

 

Piotr Ruciński

 

Opcje strony