logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Walki o niepodległość i granice w latach 1914-1921

Celem konkursu jest m. in. przybliżanie wiedzy na temat kształtowania się granic w okresie odzyskiwania niepodległości przez Polskę oraz roli żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny.

Uczestnicy konkursu odpowiadają na pytania dotyczące postaniowień traktatu wersalskiego, walk z bolszewikami o granicę wschodnią, plebiscytów na Warmii i Mazurach, Powstania Wielkopolskiego oraz Powstań Śląskich.

Konkurs jest skierowany do studentów uczelni cywilnych i wojskowych, przede wszystkim do członków uczelnianych kół naukowych o profilu historycznym.Rywalizacja odbywa się dwuetapowo. W pierwszym uczestnicy piszą test wyboru. Do kolejnego etapu przechodzi dziesięć osób z największą ilością punktów. Etap drugi ma charakter ustny. każdy z uczestników odpowiada na przygotowane pytania. Każda odpowiedź jest premiowana punktem. Osoba z największą ilością punktów wygrywa.

Współorganizatorem konkursu jest Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Koordynacja: Marek Gadowicz

email: marekgadowicz@ipn.gov.pl, tel. 71 326 97 39

Szanowni Państwo,

informujemy, iż planowany na dzień 26.11.2020 r. konkurs historyczny pt. "Walki o niepodległość i granice 1914-1921" w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu nie odbędzie się z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, ich bliskich oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia.

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony