logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Łączka i inne miejsca poszukiwań

Projekt jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych i 8 klas szkół podstawowych. Jego cele to wspieranie wychowania patriotycznego i przywiązania do „małych ojczyzn”, kształtowanie postaw empatii wobec ofiar systemów totalitarnych, poszanowania dla życia ludzkiego oraz rozbudzanie ciekawości badawczej poprzez poznawanie warsztatu pracy historyków, archiwistów, genetyków i archeologów.

Na projekt składa się cykl 6 spotkań, z których każde będzie poświęcone miejscu, postaci lub problemom badawczym związanym z poszukiwaniami ofiar reżimów totalitarnych. Finalnym zadaniem będzie nakręcenie krótkiego (do 2 minut) filmu, zachęcającego młodzież do zainteresowania się tematyką prac biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Projekt jest objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Projekt będzie realizowany w Oddziałach IPN w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Szczecinie i Warszawie oraz w delegaturze w Bydgoszczy.

Aktualności

Zakończyliśmy tegoroczną, trzecią edycję projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

02.07.2020

Finał II edycji projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w Belwederze – 8 kwietnia 2019

27.03.2019

Projekt edukacyjny IPN „Łączka i inne miejsca poszukiwań” objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

04.10.2018

II edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019

07.09.2018