logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Wyniki konkursu plastycznego „Głosuj za Polską. Polski plakat plebiscytowy”

Konkurs plastyczny „Głosuj za Polską. Polski plakat plebiscytowy” adresowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII). Zadaniem uczestników było przygotowanie polskiego plakatu plebiscytowego, który zachęciłby Górnoślązaków do zagłosowania za przynależnością regionu do państwa polskiego.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o roli i znaczeniu powstań śląskich i plebiscytu, kształtowanie umiejętności poszukiwania i analizowania informacji, utrwalanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz rozwijanie zainteresowań i twórczych pasji.

Komisja oceniająca brała pod uwagę trzy kryteria: zgodność pracy z tematem, twórczy charakter pracy, oryginalność oraz walory artystyczne i technikę wykonania.

Przesłano łącznie 56 prac z 16 ośrodków.

 

Wyniki konkursu „Głosuj za Polską. Polski plakat plebiscytowy”:

I kategoria wiekowa klasy IV-VI

I miejsce: Michał Wojtas (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 im. Obrońców Pokoju w Gliwicach)

II miejsce: Sandra Adamczyk (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie)

III miejsce: Maja Ogonek-Obierzyńska (Szkoła Podstawowa nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej)

Wyróżnienia: Filip Przybyła (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie), Julia Orlik (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie), Emilia Burda (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie), Dominika Panol (Szkoła Podstawowa nr 40 im. Jerzego Kukuczki w Katowicach), Jakub Czupała (Szkoła Podstawowa nr 40 im. Jerzego Kukuczki w Katowicach), Bartosz Wąsiński (Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu)

  • Michał Wojtas - I miejsce
    Michał Wojtas - I miejsce
  • Sandra Adamczyk - II miejsce
    Sandra Adamczyk - II miejsce
  • Maja Ogonek-Obierzyńska - III miejsce
    Maja Ogonek-Obierzyńska - III miejsce
  • Julia Orlik - wyróżnienie
    Julia Orlik - wyróżnienie
  • Jakub Czupała - wyróżnienie
    Jakub Czupała - wyróżnienie
  • Filip Przybyła - wyróżnienie
    Filip Przybyła - wyróżnienie
  • Emilia Burda  - wyróżnienie
    Emilia Burda - wyróżnienie
  • Dominika Panol  - wyróżnienie
    Dominika Panol - wyróżnienie
  • Bartosz Wąsiński - wyróżnienie
    Bartosz Wąsiński - wyróżnienie

 

II kategoria wiekowa klasy VII-VIII

I miejsce: Emilia Kamińska (Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu)

II miejsce: Kinga Waliczek (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gliwicach)

III miejsce: Łucja Marczak (Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu)

Wyróżnienia: Patrycja Kałusek (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie), Sylwia Czuber (Zespół Szkół Specjalnych nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju), Mariusz Bzdon (Zespół Szkół Specjalnych nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju), Robert Piwoń (Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie), Emilia Filip (Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu), Monika Honisz (Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach), Natalia Czech (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka w Katowicach)

  • Emilia Kamińska - I miejsce
    Emilia Kamińska - I miejsce
  • Kinga Waliczek - II miejsce
    Kinga Waliczek - II miejsce
  • Łucja Marczak - III miejsce
    Łucja Marczak - III miejsce
  • Mariusz Bzdon - wyróżnienie
    Mariusz Bzdon - wyróżnienie
  • Patrycja Kałusek - wyróżnienie
    Patrycja Kałusek - wyróżnienie
  • Sylwia Czuber - wyróżnienie
    Sylwia Czuber - wyróżnienie
  • Monika Honisz - wyróżnienie
    Monika Honisz - wyróżnienie
  • Natalia Czech - wyróżnienie
    Natalia Czech - wyróżnienie
  • Robert Piwoń - wyróżnienie
    Robert Piwoń - wyróżnienie
  • Emilia Filip  - wyróżnienie
    Emilia Filip - wyróżnienie

 

Konkurs odbywał się pod patronatem Gościa Niedzielnego, Radia eM, Polskiego Radia Katowice oraz TVP 3 Katowice.

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony