logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Finał ogólnopolskiego konkursu historycznego „»Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy«. Tadeusz Różewicz na tle historii Polski i polskiej kultury (1939-1989)

3 grudnia 2021 r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu historycznego „»Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy«. Tadeusz Różewicz na tle historii Polski i polskiej kultury (1939-1989) dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

W pierwszym etapie trzyosobowe drużyny przygotowały projekt gazety i audycji radiowej  poświęcony postaci poety. Autorzy najlepszych 12 prac zmierzyli się następnie w kolejnym etapie odpowiadając w ciągu 48 godzin na zestaw pytań z historii kultury polskiej XX w. Finałowa rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu online sprawdzającego wiedzę z dziejów Polski i jej kultury oraz twórczości Tadeusza Różewicza. Zwycięzcami konkursu zostali:

 

I miejsce Zgierskie Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgierzu w składzie: Julia Matusiak, Julia Pietruszczak, Natalia Sobczak

II miejsce Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Krakowie w składzie: Katarzyna Kołodziej, Julia Kosek, Ida Świątek

III miejsce  Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu w składzie: Mateusz Rówiński, Jan Szarek, Arkadiusz Sandecki

 

Laureaci otrzymają drogą pocztową cenne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

 

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej

zdjęcie zajawkowe

Opcje strony