logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Kielcach

ul. Warszawska 5, +48 696 826 381, email: przystanek.kielce@ipn.gov.pl

Celem „Przystanku Historia” jest popularyzacja wiedzy o historii najnowszej oraz edukacja historyczna. W centrum prezentowane są wystawy, odbywają się spotkania z autorami i bohaterami publikacji historycznych, konferencje naukowe i debaty. Stałym punktem programu są projekcje filmów fabularnych, dokumentalnych czy reportaży, którym towarzyszy komentarz historyka, a  także warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz wykłady popularnonaukowe. Pasjonaci gier planszowych mogą zagrać w historyczne gry edukacyjne.

Co dwa miesiące w „Przystanku Historia” prezentowane są nowe wystawy. Ekspozycje dostępne są dla zainteresowanych bezpłatnie w godzinach pracy Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia”. Grupy zorganizowane mogą zwiedzić wystawy w ramach lekcji muzealnej (z wprowadzeniem merytorycznym) po uprzednim zgłoszeniu.

Spotkania otwarte prezentowane są w ramach stałych cykli: „Kłopoty z historią”, podczas których podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i skomplikowanych, oraz „Seans historyczny”, w którym prezentowane są filmy dokumentalne, reportaże oraz spektakle, poprzedzone wprowadzeniem historyka.

Zachęcamy też do udziału w prezentacjach książek o tematyce historycznej – to wyjątkowa okazja do dyskusji z autorami publikacji.

Strona Delegatury IPN w Kielcach na Facebooku

Aktualności